ahşap yalıtımı

Ahşap Yapı Yalıtımı Antalya | Uzun Ömürlü Ahşap Ev Yalıtımı

Bilindiği üzere ahşap yapılar yalıtım bakımından oldukça zayıftır. Dolayısıyla bu yapıların muhakkak doğrudan yalıtıma ihtiyacı bulunmaktadır. Burada seçilecek olan yalıtım malzemesine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü, ahşap yapılar ısı, ses ve yangın bakımından dezavantajlıdır. Yapılacak yalıtımın muhakkak bu üç unsura karşı koruması olmalıdır. Bunun için en uygun yalıtım malzemesi borlu yalıtım olacaktır.

Antalya İzolasyon Hizmetleri

Antalya'nın dilediğiniz ilçesinde ses, yangın, ısı ve çatı yalıtım hizmetleri için anında bize ulaşın. Starbor borlu yalıtım Antalya şubesi.

Antalya bölgesinde yalıtım konusunda kaliteli hizmet almak ve ahşap yapılarınızı uygun fiyata en iyi şekilde yalıtmak için bize ulaşabilirsiniz.

Antalya Ahşap Yapı Yalıtımı

ahşap yapı yalıtımı

Antalya bölgesindeki artan ahşap yapılar için yalıtım yapılması oldukça önemlidir. Ahşap yapılar genel olarak soğuğa ve ses karşı korumasızdır. Aynı zamanda olağan bir yangın durumunda diğer yapılara göre çok daha hızlı bir şekilde alevlenmektedir. Dolayısıyla ahşap yapıların doğru ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Ahşap yapı yalıtımı için en uygun yalıtım malzemesi borlu yalıtım olacaktır. Starbor yalıtım malzemesi ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve yangına karşı koruma sağlamaktadır. Bor katkılı elyaf yapıdaki malzemenin ısıl iletkenlik kat sayısı düşüktür. Aynı zamanda ses yalıtımı da sağlamaktadır.

Ahşap yapılardaki yangın ihtimalini en aza düşürmenin en iyi yöntemi yine borlu yalıtım yaptırmak olacaktır. Starbor yalıtım malzemesi alevlenmeyen ve duman oluşturmayan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyıla yangın çıkması durumunda yangının yürüme ihtimali en aza inecektir.

Ahşap Yapı Yalıtımı İçin Organik Yalıtım Malzemesi

Starbor yalıtım malzemesinin diğer bir özelliği ise organik yapıya sahip olmasıdır. Bu özel yalıtım malzemesinin içerisinde gazete kağıtlarının geri dönüşümünden elde edilen bu yalıtım malzemesi, selüloz yünü ile bor katkılı bir yalıtım malzemesidir. Bu organik yapısı sayesinde ahşap yapıların doğallığını bozmamaktadır.

Antalya Ahşap Yapı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

yangın yalıtımı

Borlu yalıtım malzemesi ile kaplanacak olan ahşap yapılar kesinlikle uzman ekiplerce yalıtılmalıdır. Püskürtülerek uygulanan borlu yalıtım tekniği için özel bir makine gerekmektedir. Bu makinenin içerisine bor katkılı yalıtım malzemesi ve özel bir solüsyon eklenmektedir. Daha sonra özel hortumu ile yalıtım uygulanacak alana malzeme püskürtülür.

Starbor yalıtım malzemesi püskürtülerek uygulandığı için yekprare bir yalıtım sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde en küçük delikleri dahi doldurur ve köşelere kadar ulaşır. Dolayısıyla herhangi bir yerden ısı kaçağı yaşanmaz ve kaliteli bir yalıtım sağlanmış olur.

Ahşap yalıtımı, bir binanın duvarlarından hava geçişini yavaşlatarak ısı kaybını önleme işlemidir. Duvarları yalıtmak ve ses transferini azaltmak için bor eklenir.

Bor, evlerde, ofislerde ve ticari binalarda kullanılan en yaygın yalıtım türlerinden biridir. İç mekanlardan dış mekanlara gürültü transferini azaltmada etkilidir ve ayrıca yoğuşmayı azaltmaya yardımcı olur.

Bor bazlı malzeme tipik olarak, evinize veya ofisinize girmeden önce nemli havadan nemi emebileceği dış duvarlara veya çatı yüzeyine püskürtülür.

Borlu Yalıtımın Ahşap Yapılarda Avantajları

yangın yalıtımı

Borlu yalıtım teknolojisi ahşap yapılar için en uygun seçenektir. Daha önce belirttiğimiz üzere ses, ısı ve yangın yalıtımı sağlamasının yanı sıra haşere/böceklere karşı da koruma sağlamaktadır. Starbor yalıtım malzemesinin özellikleri kısaca şunlardır:

  • Isı Yalıtımı: Starbor yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik değeri λ = 0,037 W/m.K’dir. Aynı zamanda ısı depolama kapasitesi çok yüksektir.
  • Ses Yalıtımı: Ses yalıtımı ahşap yapılar için büyük önem taşımaktadır. Starbor yalıtım malzemesi elyaf dokulu ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde yankılanma ve çınlamayı etkiler. Aynı zamanda ses yutuculuk özelliği A sınıfında yer almaktadır.
  • Yangın Yaltımı: Starbor yalıtım malzemesi yüksek ısıya dayanabilir. Doğrudan ateşe tutulması halinde dahi alevlenmez ve yangının yürümesini ciddi oranda yavaşlatır. Yangın sırasında ise zararlı duman salınımı gerçekleştirmez.
  • Böcek/Haşere Koruması: Starbor yalıtım malzemesinin içerisinde borik asit bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde fareler için yaşama alanı barındırmaz ve uzak tutar. Aynı zamanda böcekler ve haşereler için yaşam alanı yaratmaz.
  • Ekonomik: Starbor yalıtım malzemesi fiyat/performans bakımından en iyi yalıtım malzemesidir.
  • Uygulama Kolaylığı: Borlu yalıtım uygulaması yapmak zahmetlidir, ancak uygulaması pratik ve hızlıdır. Bu yüzden hızlı etki gösterir.

Antalya Ahşap Yapı Yalıtım Maliyeti

Yapının büyüklüğüne, kullan ılacak olan malzeme miktarına, uygulama zorluğuna ve çevresel faktörlere göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi ve fiyat almak için; 0536 495 9455 – 0506 493 5005 ve [email protected] adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ahşap, ev yapımı için her zaman popüler bir seçim olmuştur, ancak aynı zamanda pahalıdır. İşte burada bor yalıtımı devreye giriyor.

Bor yalıtımı ahşaba göre daha ucuz bir alternatiftir ve ahşaptan yapılmış evlerde kullanılabilir. Bu tür yalıtım, ısıyı duvarların içinde hapseder ve evi hiç yalıtılmamış duruma göre daha sıcak tutmaya yardımcı olur.

Ahşap Yapı Yalıtımı İçin En Uygun Malzeme Nedir?

Ahşap yapılar için en uygun yalıtım malzemesi bor katkılı yalıtım malzemesidir.

Borlu Yalıtımın Ahşap Yapılar İçin Faydası Nedir?

Starbor yalıtım malzemesi aynı anda ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlamaktadır. Dolayısıyla ahşap yapılar için en uygun maliyetli ve performanslı ürün olacaktır.

Antalya'da Borlu Yalıtım Hizmeti Nereden Alınır?

Profesyonel ekibimiz ile borlu yalıtımın en iyisini yapıyoruz. Uygun fiyata, en kaliteli yalıtımı sunuyoruz. Ulaşmak için 0536 495 9455 – 0506 493 5005 numaralarını kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakın