duvar yalıtımı

Duvar Yalıtımı Antalya | Kaliteli ve Güvenilir İzolasyon Hizmeti

Duvar yalıtımı özellikle apartman yaşantısı için oldukça önemlidir. Antalya şehri hızlı bir şekilde kentleşmeye devam ettiği için her geçen gün apartmanların sayısı da artmaya devam ediyor. Dolayısıyla daireler arasında ses geçişlerini engellemek için ses yalıtımı ve iklimlendirme maliyetlerini azaltman için ısı yalıtımı konusunda ihtiyaç giderek artıyor. Antalya’da duvar yalıtımı yaptırmak neredeyse her yapı için gerekli hale gelmiş durumda.

Antalya İzolasyon Hizmetleri

Antalya'nın dilediğiniz ilçesinde ses, yangın, ısı ve çatı yalıtım hizmetleri için anında bize ulaşın. Starbor borlu yalıtım Antalya şubesi.

Antalya Duvar Yalıtımı (Isı)

Antalya bölgesi bilindiği gibi sıcak iklime sahip bir şehrimizdir. Dolayısıyla iklimlendirme maliyetleri oldukça yüksektir. Özellikle yaz aylarında iklimlendirme giderleri artmaktadır. Bu durumu engellemek ve enerji tasarrufu sağlamak için duvar yalıtımı yaptırmak en iyi çözüm olacaktır.

Duvar yalıtımı yaptırırken doğru malzemeyi seçmek gerekir. Özellikle apartman gibi alanlar içerisinde hem ses hem de ısı yalıtımı yapılmalıdır. Bunun için borlu yalıtım tercih etmek en doğru yaklaşım olacaktır. Starbor yalıtım malzemesi son dönemlerde giderek popülerleşmeye devam ederken bir çok avantajı bulunmaktadır. Borlu içeren bu özel malzeme tamamen organik olmakla beraber hem ses yalıtımı, hem ısı yalıtımı hem de yangın yalıtımı sağlamaktadır.

duvar yalıtımı

Yalıtım malzemesinin seçiminde bazı teknik detayların da önemi bulunmaktadır. Örneğin, seçilecek olan malzemenin ısıl iletkenlik değer düşük olmalıdır. Bu değer starbor yalıtım malzemesi için  λ = 0,037 W/m.K’dir. Aynı zamanda ısı depolama ve ısıyı tutma kapasitesi de oldukça yüksektir. Isı geçirgenlik direnci ise mm kalınlıkta 1.35 m2K/W’dır.

Duvarlarınızı yalıtmak, enerji faturalarından tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur. Eviniz için en iyi yalıtım seçenekleri, inşaatın türüne, iklime ve ev için hedeflerinize bağlıdır.

Ev sahipleri evlerine iyi bakmalı ve iyi yalıtılmış olduklarından emin olmalıdır. Birçok farklı yalıtım türü vardır, ancak en popüler olanı bor yalıtımıdır.

Duvar yalıtımı, ısı kaybını azaltmak için bir binanın dışına veya içine uygulanan bir yalıtım türüdür. Dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılabildiği gibi, içten kullanıldığında iç ve dış duvar arasına monte edilebilir.

İki tür duvar yalıtımı vardır: bor yalıtımı ve geleneksel yalıtım. Bor yalıtımı, daha sonra duvar yüzeyine uygulanan yumuşak bir macun oluşturmak için bir fırında ısıtılan bor karbür ve kömür tozundan yapılır. Geleneksel yalıtımda taş yünü, polistiren köpük, cam yünü veya mineral yün gibi malzemeler kullanılır.

Antalya Duvar Ses Yalıtımı

duvar yalıtımı

Antalya bölgesindeki apartman sayısının arttığını ifade etmiştik. Genellikle yeni inşa edilen apartmanların iç duvarları ince yapıya sahip olmaktadır. Dolayısıyla odalar arası ses geçişi ciddi oranda rahatsız edici düzeyde olabilir. Bu durumu engellemek için en uygun yöntem duvar yalıtımı yapmak olacaktır.

Ses yalıtımı yaparken, kullanılacak malzemenin ses yutuculuk sınıfına dikkat etmek gerekir. Starbor yalıtım malzemesini ses yutuculuğu A sınıfında yer almaktadır. Elyaf dokulu ve yumuşak bir malzeme olduğu için yankılanma ve çınlama gibi sorunlara doğrudan çözüm olur. Malzeme doğru bir şekilde uygulandığı taktirde 70dB’e kadar ses geçirmeme özelliğine sahiptir. Ses yutma kat sayısı ise 1.0’dır.

Bu özel malzeme çok yetenekli olmasına rağmen ekonomik bir çözümdür. Aynı zamanda uygulaması pratik ve hızlıdır. İşçilik maliyetleri düşüktür.

Ses yalıtımı, gürültü iletimini ve titreşimi azaltma veya ortadan kaldırma işlemidir. Bir alanı ses geçirmez hale getirmenin birçok yolu vardır, ancak özellikle bir tanesine odaklanacağız: duvarda sesin yayılmasını önlemeye yardımcı olacak yalıtkan bir katman oluşturmak.

Ses yalıtımı, bir yapı veya odadan iletilen gürültü miktarını azaltan bir işlemdir. Duvarlara ve tavanlara yalıtım, ses emici malzeme ve/veya akustik sönümleme eklenerek ses yalıtımı sağlanabilir.

Otoyollar, demiryolları, havaalanları veya sanayi siteleri gibi yüksek düzeyde ortam gürültüsü olan alanların yakınında yaşayan insanlar için ses yalıtımı önemlidir. Bu durumlarda, duvarlara ve tavanlara yalıtım, ses emici malzeme ve/veya akustik sönümleme eklenerek ses yalıtımı sağlanabilir.

Evinizin içinden veya dışından gelen gürültüyü azaltmanın etkili bir yolunu arıyorsanız, yalıtımı düşünmelisiniz.

Duvar yalıtımı, dış kaynaklardan gelen sesi azaltmanın harika bir yoludur. Çocuklar yakındaki bir odada oynarken olduğu gibi evin içinden gelen gürültüyü azaltmak için de kullanılabilir.

Bor yalıtımı, günümüzde piyasada bulunan en yaygın duvar yalıtımı türüdür ve genellikle bir buhar bariyeri ile kurulur.

Antalya Duvar Yalıtımı Nasıl Yapılır?

duvar yalıtımı

Antalya bölgesi için en uygun malzemenin borlu yalıtım olduğunu ifade etmiştik. Borlu yalıtımın uygulaması da oldukça hızlıdır. Uygulama yapılırken özel bir makine gereklidir. Bu makinenin içerisine bor katkılı yalıtım malzemesi ve özel bir solüsyon yerleştirilir. Daha sonra özel bir motor ve hortum yardımıyla uygulama yapılacak yüzeye doğru püskürtülür.

Püskürtülerek uygulanan bir yalıtım malzemesi olduğu için yekpare bir yalıtım sağlar. Bu sayede en köşelere kadar ulaşır ve ısı/ses kaçaklarına olanak vermez. Uygulama esnasında bir miktar toz oluşabilir, bu yüzden uygulama esnasında maske takılmalıdır. Uygulama sonrasında etraftaki tozlar toplanır ve tertemiz bir alan bırakılır.

Borlu yalıtım çok hızlı bir şekilde sonuç gösterir. Uygulama sonrasında ısı ve ses yalıtımı sağlar ve etkisi hızlıca gözlemlenebilir.

Borlu yalıtım hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için; 0536 495 9455 – 0506 493 5005 ve [email protected]   iletişim kanallarını  kullanabilirsiniz.

Borlu Yalıtımın Diğer Avantajları

duvar yalıtımı

Borlu yalıtım diğer yalıtım malzemelerinin yerini almaya başladı. Her geçen gün popülerleşmesinin temel sebebi ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımını bir arada sağlamasıdır. Bunun yanı sıra böcek ve haşerelere karşı da koruma sağlar. Dolayısıyla yeni yapılan yapılarda en sık karşılaşılan yalıtım malzemesidir.

  • Isı Yalıtımı: Dışarıdan gelen ısıyı yapı içerisine sokmamak ve içerideki ısıyı dışarıya çıkartmamak için uygulanır.
  • Ses Yalıtımı: Dış etkenlerdeki seslerden etkilenmemek ve içerideki sesin dışarıya gitmemesini sağlamak için kullanılır.
  • Yangın Yalıtımı: Yangın olması durumunda alevleri yayılmasını engelleyen bir yapıya sahiptir. Alevlenmez ve duman oluşturmaz.

Antalya bor yalıtım hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz; 0536 495 9455 – 0506 493 5005 ve [email protected] adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Duvar Yalıtımının Faydaları Neledir?

Özellikle apartman yaşamı için duvar yalıtımı yaptırmak oldukça önemlidir. Duvar yalıtımı komşu duvarlardan ses geçmesini engellemekle beraber ısı yalıtımı olarak da kullanılmaktadır.

Duvar Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Duvar yalıtımı borlu yalıtım ile yapılacak ise özel bir makine aracılığı ile yapılır. Makinenin içerisine yerleştirilen bor katkılı yalıtım malzemesi yalıtım yapılacak alana püskürtülür.

Antalya'da Duvar Yalıtımı İçin En Uygun Malzeme Nedir?

Antalya sıcak bir iklime sahip olduğu için muhakkak ısı yalıtımı uygulaması yapılmalıdır. Aynı zamanda ses yalıtımı da gerekli olduğu için en doğru seçenek bor katkılı yalıtım malzemesi olacaktır.

Yorum Bırakın