isi-yalitim

Isı Yalıtımı Antalya | En İyi ve Güvenilir Isı İzolasyon Hizmeti

Yeni inşa edilen yapılar için ısı yalıtımı yapmak oldukça önemlidir. Mevsimsel şartlara bağlı olarak binaları ısıtmak veya soğutmak oldukça maliyetli bir gider kalemidir. Isı yalıtımı yapıldığı taktirde iklimlendirme maliyetleri ciddi oranda azalacaktır. Isı yalıtımı sürecindeki temel konu içerideki ısının dışarı kaçmaması ve dışarıdaki ısının içeriye girmemesidir. Bu sayede ısıl konfor sağlanabilir ve enerji sarfiyatı en aza indirilir.

Antalya İzolasyon Hizmetleri

Antalya'nın dilediğiniz ilçesinde ses, yangın, ısı ve çatı yalıtım hizmetleri için anında bize ulaşın. Starbor borlu yalıtım Antalya şubesi.

Teknolojinin ilerlemesiyle birbirinden farklı yalıtım malzemeleri geliştirilmiştir. Her bir malzemenin kendi içerisinde avantajları olmakla beraber en doğru malzemeyi seçmek izolasyon için en önemli unsurdur. Antalya ısı yalıtımı için en uygun malzeme seçeneği bor katkılı malzeme kullanmak olacaktır. Bilindiği üzere Antalya sıcak bir iklime sahiptir, özellikle yaz aylarında dışarıdaki sıcak havanın yapıların içerisine girmesini engellemek gerekir. Bunun için borlu yalıtım yaptırmak ekonomik ve faydalı olacaktır.

Antalya Isı Yalıtımı

Antalya’da ısı yalıtımı yaptırmak için doğru yalıtım malzemesi kullanmanız gerekmektedir. Yalıtım malzemelerinin kendi içlerinde avantajları olduğu için bulunduğunuz iklime göre seçim yapmanız en doğru seçenek olacaktır.

Son teknoloji olan borlu yalıtım malzemesi dışarıdaki havanın içeri girmesini ve içerideki havanın dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Bu sayede ısınma ve soğutma maliyetleri en aza inmektedir. Starbor borlu yalıtım malzemesi özel yapısı sayesinde ısı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı, yangın yalıtımı (alevlenmez) ve böcek/haşerelere karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca uygulama süresi oldukça kısa ve ekonomik bir yalıtım malzemesidir. Antalya bölgesinde ısı yalıtımı yaptırmak için ve bilgi almak için;  0536 495 9455 – 0506 493 5005 ve [email protected] iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

isi-yalitim-starbor

Isı yalıtımı, termal temas halindeki nesneler veya bir nesne ile çevresi arasındaki ısı transferinin (konveksiyon veya radyasyon veya her ikisi ile) azaltılmasıdır. Yalıtım terimi, ısı transferinin bu şekilde azaltılmasını sağlamak için kullanılan malzemeyi veya bu tür malzemenin kurulum sürecini ifade edebilir.

Isı yalıtımı ya pasif yöntemlerle (ağır giysiler gibi) ya da aktif yöntemlerle (yeni çatı montajı gibi) sağlanabilir. Pasif yöntemler genellikle daha ucuzdur ve kışın ısıtma maliyetlerini azaltmak için daha etkilidir.

En yaygın ısı yalıtımı türü, cam elyafı, selüloz, taş yünü ve polistiren gibi yalıtım malzemeleridir.

Isı yalıtımı, yapıların ısı kaybını azaltarak enerji verimliliğini artırmaya yönelik bir yöntemdir. Isı yalıtımı, doğru bir şekilde yapıldığında ısıtma maliyetlerini azaltarak enerji tasarrufu sağlar ve aynı zamanda yapının güzel görünümünü korur. Isı yalıtımı, sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar ve iç mekan hava kalitesini iyileştirir. Isı yalıtımı, yapının ısı kaybını azaltarak yapının içinde bulunan hava sıcaklığını düşürür ve böylece ısıtma maliyetleri azaltılır. Isı yalıtımı, aynı zamanda yapının dış cephelerini korur ve yapının güzel görünümünü korur. Bu nedenlerle isı yalıtımı, önemli bir yöntemdir ve yapıların enerji verimliliğini artırmada önemli bir rol oynar.

Borlu Isı Yalıtımı Özellikleri Nedir?

Starbor yalıtım malzemesi bor katkılı ve gazete kağıtlarından elde edilmiş selüloz yünü içeren bir yalıtım malzemesidir. Bu yapısı sayesinde ısı yalıtımı konusunda en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Starbor yalıtım malzemesinin ısıl iletkenlik (λ) değeri 0,037 W/m.K’dir. Isıl iletkenliği çok düşük bir malzeme olduğu için malzemeyi elinizde tutarken yaksanız bile elinize sıcaklık gelmeyecektir. Ayrıca içerideki ısıyı tutma konusunda çok yeteneklidir. Bu malzemenin ısıl geçirgenlik direnci ise 1.35m2K/W’dir (mm kalınlıkta).

Diğer yalıtım malzemelerine göre en üstün özelliği ise püskürtülerek uygulanmasıdır. Bu sayede yekpare bir ısı yalıtımı sağlanır ve küçük köşeler gibi alanlardan ısı kaçağı gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Çatı ısı yalıtımı, çatının içine uygulanarak yapılan bir yöntemdir. Çatı ısı yalıtımı, çatının içine uygulanan malzemelerle yapılır ve ısı geçişini azaltarak enerji verimliliğini artırmaya yardımcı olur.  Bu sayede ısı ve ses geçişini azaltılır ve böylece enerji tasarrufu sağlanır. Çatı ısı yalıtımı için kullanılabilecek malzemeler arasında en sık kullanılanlar şunlardır: ekspanduar poliüretan, yün köpük, bitümlü kaplama ve yalıtım levhaları. Bu malzemelerin hepsi de ısı geçirgenliğini azaltarak çatının enerji verimliliğini artırmaya yardımcı olurlar. Çatı ısı yalıtımı, doğru bir teknik kullanılarak ve uygun bir zamanda yapılmalıdır. Bu sayede çatının ısı kaybı en aza indirilebilir

Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Isı yalıtımı için kullanılabilecek malzemeler arasında en sık kullanılanlar şunlardır:

  1. Ekspanduar poliüretan: Bu malzeme, yapının duvarlarına, tavanlarına ve zeminlerine sıkıştırılarak uygulanır ve çok düşük bir ısı geçirgenliğine sahiptir.
  2. Yün köpük: Bu malzeme, hava geçirgenliği yüksek bir yapıya sahiptir ve yapının içine uygulanarak ısı geçişini azaltır.
  3. Köpük levhalar: Köpük levhalar da benzer şekilde yapının duvarlarına, tavanlarına ve zeminlerine yapıştırılarak veya vidalanarak uygulanır ve ısı geçişini azaltmaya yardımcı olurlar.
  4. Yalıtım levhaları: Bu malzemeler, yapının duvarlarına, tavanlarına ve zeminlerine yapıştırılarak veya vidalanarak uygulanır. Isı geçirgenliğini düşük bir seviyede tutarlar.
  5. Bitümlü kaplama: Bitümlü kaplama, yapının dış cephelerine uygulanarak su geçirmezlik ve ısı yalıtımı sağlar.

Isı yalıtımı, yapıların ısı kaybını azaltarak enerji verimliliğini artırmaya yönelik bir yöntemdir. Isı yalıtımı yapılırken kullanılan malzemeler, yapının duvarlarına, tavanlarına ve zeminlerine uygulanarak ısı geçişini azaltır. Böylece yapı içinde bulunan hava sıcaklığı düşer ve ısı kaybı en aza indirilir. Isı yalıtımı, ısıtma maliyetlerini azaltarak enerji tasarrufu sağlar ve aynı zamanda yapının güzel görünümünü korur. Isı yalıtımı için kullanılabilecek malzemeler arasında ekspanduar poliüretan, yün köpük, bitümlü kaplama ve yalıtım levhaları bulunmaktadır. Isı yalıtımı, doğru bir teknik kullanılarak ve uygun bir zamanda yapılmalıdır. Bu sayede yapının ısı kaybı en aza indirilebilir ve enerji verimliliği maksimum seviyeye çıkarılabilir.

Bor Yalıtım Nasıl Yapılır?

Borlu yalıtım bir makine aracılığıyla yalıtım yapılacak olan alana püskürtülerek uygulanır. Bu sayede yekpare bir yalıtım sağlanır ve köşelere kadar ulaşır. Bu makinenin içerisine Starbor yalıtım malzemesi ve özel bir solüsyon koyulur. Daha sonra püskürtülen yalıtım malzemesi, yalıtım yapılacak alana yapışır ve uygulama başarılı bir şekilde sonuçlanmış olur.

Yalıtım sürecinde en önemli noktalardan biri ise yalıtım işleminin süresidir. Borlu yalıtım uygulaması diğer yalıtım malzemelerine göre çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanır. Bu sayede çok büyük alanlar 1-2 gün içerisinde tamamen yalıtılabilir.

Isı yalıtımı, bir nesneyi ısı transferinden koruma işlemidir. Yalıtım, genellikle bir nesneden diğerine ısı akış hızını yavaşlatan düşük termal iletkenliğe sahip bir malzemedir.

Isı yalıtımının en yaygın şekli, binalardaki yaşam alanlarını ve bina sakinlerini soğuk dış hava sıcaklıklarından korumak için ısıl direnci yüksek malzemeler kullanmaktır.

Borlu Yalıtım Faydaları

Starbor yalıtım malzemesi, sektörün lider markası olmakla beraber ürünlerin tamamı Türkiye’de üretilerek milli servet olarak kullanılmaktadır. Borlu yalıtım konusunda en eski firmalar arasında olmakla beraber yılların getirdiği tecrübeye sahiptir. Starbor yalıtım malzemesinin özellikleri ise şunlardır:

  • Isı Yalıtımı: Starbor yalıtım malzemesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ısı yalıtımı sağlamasıdır. Yaz ve kış aylarından daha az maliyetle iklimlendirme sağlamaktadır.
  • Ses Yalıtımı: Starbor ses yalıtımı konusunda A sınıfı bir yalıtım malzemesidir. Dolayısıyla hem ses hem de ısı yalıtımı sağlar.
  • Yangın Yalıtımı: Borlu yalıtımın en büyük avantajlarından bir tanesi alev yürütmeyen bir yapıya sahip olmasıdır. Olası bir yangın durumunda alevlerin yayılma hızını yavaşlatır.
  • Haşerelere Karşı Koruma: Borlu yalıtım malzemesi organik bir malzeme olduğu için üzerinde böcek gibi canlılara barınamaz.
  • Düşük Maliyetli: Starbor yalıtım malzemesi diğer yalıtım malzemelerine göre çok daha uygun fiyatlı ve kalitelidir. Fiyat/performans oranı oldukça yüksektir.

Isı yalıtımı, bir nesneden diğerine ısı transferini engelleme işlemidir. Çok çeşitli uygulamalarda kullanılır ve hem konut hem de ticari amaçlar için yapılabilir.

Konut amaçlı olarak, duvarlar, pencereler ve çatılardan ısı kaybını en aza indirerek enerji faturalarını azaltmak için ısı yalıtımı kullanılabilir. Ayrıca bir evin içindeki sıcaklığı daha tutarlı tutmak için de kullanılabilir.

Ticari amaçlar için ısı yalıtımı, ısıtma ve soğutma sistemleri ihtiyacını en aza indirerek enerji maliyetlerini azaltabilir. Bu, bu sistemlerden kaçan boşa harcanan enerjiyi azaltır ve makinelerdeki aşınma ve yıpranmayı azaltır.

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı, ısıl enerjiyi yansıtarak veya emerek ısı transferini azaltan bir malzemedir. Yalıtım, yüzeylerin doğrudan temasını engelleyerek ısı transfer hızını azaltan bir işlemdir.

Antalya'da ısı yalıtımı ustası var mı?

Evet, Antalya ili içerisinde birçok ısı yalıtım ustası mevcuttur. Starbor Antalya ekibi olarak uzman ekibimizle sizlere borlu ısı yalıtım hizmeti vermekteyiz.

Yorum Bırakın