trapez sac yalıtım antalya

Trapez Sac Yalıtımı Antalya | Güvenilir Bor Yalıtım Tekniği

Trapez sacdan yapılmış olan yapılarda ısı yalıtımının yanı sıra terleme sonucunda oluşan su damlalarıdır. Bu damlalar zamanla civata ve vida gibi bağlantı noktalarının gevşemesine sebep olur. İlerleyen süreçte ise daha büyük sorunlar doğurabilir. Dolayısıyla trapez sac yapılara kesinlikle yalıtım yapılması gerekmektedir. Antalya bölgesinde sıkça görülen trapez sac yalıtımı konusunda uzman ekip tarafından yalıtılmış olan sac yapı uzun senelerce sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Antalya İzolasyon Hizmetleri

Antalya'nın dilediğiniz ilçesinde ses, yangın, ısı ve çatı yalıtım hizmetleri için anında bize ulaşın. Starbor borlu yalıtım Antalya şubesi.

Antalya Trapez Sac Yalıtımı

trapez sac yalıtım antalya

Trapez yapılarda terleme sorunu sıkça görülmektedir. Dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak içerideki sıcaklık arasında dalgalanmalar yaşanabilir. Bu durum sonucunda yoğuşma ve dolayısıyla damlama oluşur. Sac yapıların üzerinde oluşan damlama zamanla paslanmaya yol açar. Buna bağlı olarak malzemenin ömrü azalır ve ciddi oranda ısı kaybı oluşur. Trapez sacın bir diğer dezavantajı ise içeride gürültü ve yankıya yol açmasıdır.

Bu sorunlarla karşılaşan kullanıcılar için en iyi seçenek yalıtım yaptırmak olacaktır. Yalıtım malzemesi olarak borlu yalıtım en iyi seçenek olacaktır. Borlu yalıtım yapılmış olan sac tabaka terlemeyi engeller ve ses, ısı yalıtımı sağlar.

Starbor yalıtım malzemesinin ısı geçirgenlik direnci oldukça yüksektir. Aynı zamanda püskürtme yöntemi ile uygulandığı için yekpare bir yalıtım sağlar ve köşelere kadar ulaşır.

Trapez Sac Yalıtım Malzemesi

Trapez sac yalıtımı yapmak diğer yalıtım türlerine göre çok daha farklıdır. Buradaki en önemli nokta terlemeyi engellemektir. Aksi halde malzemenin ömrü oldukça kısalacaktır. Yalıtım malzemesi seçilirken muhakkak ısı direnci yüksek bir malzeme seçilmelidir. Aynı zamanda içeride gürültü kirliliği oluşmaması için ses yalıtım özelliği de olmalıdır.

Tüm bu özelliklere sahip olan en mantıklı yalıtım malzemesi ise borlu yalıtım yaptırmaktır. Starbor yalıtım malzemesi ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır. Bir diğer özelliği ise böcek ve haşerelere karşı koruma sağlamaktadır. Hayvan çiftliği gibi alanlar için oldukça hijyenik bir ortam yaratır ve hayvanların hastalanma ihtimalini ciddi oranda düşürür.

Trapez Sac Yalıtımı Nasıl Yapılır?

trapez sac yalıtım antalya

Trapez sac yalıtımı için borlu yalıtım malzemesi kullanmak en iyi seçenek olacaktır. Bu malzemenin uygulama şekli de oldukça pratik ve hızlıdır. Özel bir makinenin içerisinde koyulan yalıtım malzemesi ve solüsyon yardımı ile püskürtülerek uygulanmaktadır. Püskürtülerek uygulandığı için diğer yalıtım malzemelerine daha etkili bir sonuç ortaya koymaktadır. Çünkü yalıtım yapılırken küçük delikler, köşeler gibi zor alanların tamamını doldurmaktadır.

Trapez sac yapılar genelde ağır bir yapıya sahiptir. Bu ağırlığı kaldırabilmesi için çelik profiller kullanılır. Bu çelik profiller ise yalıtımın daha verimli olmasını sağlamaktadır. Uygulama sonrasında doğrudan etki gösterir ve çok uzun ömürlüdür.

Trapez levha yalıtımı, iki trapez levhadan oluşan bir tür bor yalıtımdır. İki tabaka bir polyester reçine kullanılarak birbirine yapıştırılır. Bu tip yalıtım, genellikle binaların duvar boşluklarına ve tavanlarına kurulduğu inşaat sektöründe kullanılır.

Trapez sac yalıtımı, çatılar ve duvarlar dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamaları yalıtmak için kullanılabilir. Polyester reçine, montajı kolaylaştırır ve püskürtme tabancaları veya malalar gibi çeşitli aletlerle uygulanabilir. Ayrıca, diğer yalıtım türlerine zarar verebilecek yangın geciktirici kimyasallara ve neme karşı iyi bir dirence sahiptir.

Trapez Sac Yalıtımı Nerelerde Kullanılır?

trapez sac yalıtım antalya

Antalya bölgesinde trapez sac yapılar ile sıkça karşılaşılmaktadır. Kapalı spor alanları, hangarlar, hayvan çiftlikleri, bazı şantiyeler ve depo gibi alanlarda trapez yapı ile karşılaşmak oldukça olağandır. Bu alanların tamamının kesinlikle yalıtılması gerekir. Aksi halde yoğuşma ve terleme kaçınılmaz bir sorun olacaktır.

Tüm çatı yüzeyinin yalıtım malzemesi ile kaplanması sonucunda ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanır. Bu sayede ısınma maliyetleri de azalacaktır. Çok daha hijyenik bir alan oluşmasının yanı sıra ses yalıtımı da sağlayacaktır.

Trapez sac yalıtımı, trapez boron levhalardan yapılan bir yalıtım türüdür. Levhalar, sürekli bir levha oluşturmak için birbirine yapıştırılır ve daha sonra çeşitli şekillerde kesilir.

Bir yamuk levha, karşılıklı iki kenarı birbirine paralel ve üçüncü kenarı diğer ikisine dik olan dikdörtgen bir kesite sahiptir.

Antalya Trapez Sac Yalıtımı Fiyatları

Antalya bölgesi sıcak bir iklime sahip olduğu için tüm yapıların muhakkak yalıtım yapılması gerekmektedir. Özellikle trapez sac yapıların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için borlu yalıtım tercih edilmelidir.

Borlu yalıtım diğer yalıtım ürünlerine göre çok daha ekonomik bir seçenektir. Uygulama maliyetleri ve malzeme fiyatları oldukça uygundur. Yalıtım yapılacak alanın boyutları, zemin türü, yalıtım tercihleri gibi durumlara göre yalıtım fiyatları farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için 0536 495 9455 – 0506 493 5005 ve [email protected] adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın